Tervehdys Lounais-Hämeen helmestä!

Tammelan Kylät ry, uusi logo 2018

Tammelan kylät ry on vuonna 2008 perustettu järjestö, jonka tehtävänä on toimia kylätoimintayhdistysten yhteistyöfoorumina, kylä- ja asukas- toiminnan kehittäjänä ja edunvalvojana, sekä kotiseututyön edistäjänä Tammelan kunnan alueella.

Tammelan kylien sivustoilta löydät perustietoa kylistä ja asumisesta, ajankohtaisista asioista ja tapahtumista. Olet myös tervetullut kylien sosiaalisen median  foorumeille, jotka on perustettu paikallisen kehittämisen avoimiksi yhteistyöverkostoiksi!

Eija Laine
Hallituksen puheenjohtaja v. 2017, Tammelan kylät ry


Yhteystiedot

Yleisneuvonta sihteeri Eija Laine

Puh. 050 917 2454

Email: info@kodinpaikka.fi


Mikko Pietilä, hallituksen puheenjohtaja

Puh. 0400 498 069 / Email. mikko.pietila@teuro.fi


Tammelan kylät ry
c/o Tammelan kunta
Hakkapeliitantie 2
31300 Tammela

Fax: (03)  436 0407
Y-tunnus: 2238557-0

Ajankohtaista

Tammelassa Tapahtuu 2019 julkaistu!

Tammelassa Tapahtuu 2019 julkaistu!

Tammelassa tapahtuu 2019 jaettiin postilaatikoihin pääsiäiseksi. Mikäli julkaisua ei postilaatikkoosi syystä tai toisesta putkahtanut, voit lukea sen myös netissä täältä! ...
Lue Lisää
Tapahtumasi näkyviin kodinpaikka.fi sivulle!

Tapahtumasi näkyviin kodinpaikka.fi sivulle!

Tammelan Kylät ry:n nettisivuilla kodinpaikka.fi listataan koko Tammelan tapahtumatarjontaa. Tapahtumatietojen lähteenä käytetään ensisijaisesti Facebookiin lisättyjä tapahtumatietoja. Palvelu on niin yhdistyksille ...
Lue Lisää
/ / Tammelan Kylät ry
Kiinnostaako bloggaaminen, kuvaus tai videoiden tekeminen? Ota yhteyttä!

Kiinnostaako bloggaaminen, kuvaus tai videoiden tekeminen? Ota yhteyttä!

Tammelan kylät ry etsii jutunjuurta, jututettavia, tarinaseppiä ja -sepittäriä, yrittäjiä ja yrityksiä sekä kuvan ja liikkeen tallentajia ja jakajia vapaamuotoiseen ...
Lue Lisää
Loading...

Tammelan kylät ry:n hallitus 2018


Tammelan kylät ry:n hallitukseen kuuluu 13 jäsentä

Tammelan kirkonkylän alueelta

Heikki Mansikkaniemi, puh. 050 919 3050, heikki.mansikkaniemi@suomi24.fi
Varajäsen Marjo Kanerva

Liesjärven alueelta

Taito Syrjälä puh. 0400219511, taito.syrjala@tammela.fi
Varajäsen Marita Karjusilta

Patakankaan alueelta

Markku Ylitalo, puh.  050 307 3755, markkuylitalo8@gmail.com
Varajäsen Sauli Alitalo

Torron alueelta

Mauri Touru, puh. 040 587 0561, mauri.touru@surffi.net
Varajäsen Eija Mänki

Portaan-Ojaisten alueelta

Pekka Uusitalo, puh. 0400 788 896, pekka.e.uusitalo@gmail.com
Varajäsen Ari Saarinen

Teuron-Kuuslammin alueelta

Mikko Pietilä, puh. 0400 498 069, mikko.pietila@teuro.fi
Varajäsen Hannu Heikkari

Letkun alueelta

Asko Koivu, puh. 0400 502 425, asko.koivu@surffi.net
Varajäsen Tuula Kauppi

Riihivalkaman alueelta

Minna Kivistö, puh 050 5707448, kivistonminna@gmail.com
Varajäsen Tuire Humalainen

Kaukjärven alueelta

Jaana Siiki , 0405687537, siiki.jaana@gmail.com
Ei varajäsentä

Hykkilä-Lunkaan alueelta

Tuomas Mattila, puh.  050 517 4507, tuomastap@gmail.com
Varajäsen Sari Palavainen

Saaren-Kaukolan alueelta

Juha Ojansuu, puh. 05070808, juha.ojansuu@tammela.fi
Varajäsen Annika Lehtimäki

Susikkaan alueelta

Tarja Suoranta, puh. 0503479085, tarja.suoranta@teuro.fi
Varajäsen Päivi Kangasniemi

Tammelan vapaa-ajan asukkaiden edustaja

Lasse Wilman, 050 5537952, willman@pp.nic.fi
Varajäsen Olavi Kari

Jaa tämä sivu:

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.